info@verslovystymas.lt      +370 602 74432

Ar reikalinga reklama internetinei svetainei?

Vienas svarbiausių dalykų vystant verslą yra skatinti teikiamų paslaugų ar produktų pardavimus. Didelę įtaką pardavimų augimui daro reklama.

Jeigu turite internetinę svetainę - jūsų verslas priklauso nuo lankytojų toje svetainėje.

Jei naršant internete, interneto vartotojai įveda paieškos žodžius ir tarp gautų paieškos rezultatų jūsų svetainės nerodo, nėra tikimybės, kad norės įsigyti jūsų siūlomas prekes, ar paslaugas – reklama internetinei svetainei yra reikalinga.

Populiariausi reklamos būdai: televizija, radijas, spauda ir internetas. Smulkioms ir vidutinėms įmonėm reklama televizijoje neretai yra brangus, todėl nedažnai pasirenkamas reklamos būdas. Reklama spaudoje ar radijuje reikalauja mažiau investicijų, bet vis dar nepigus reklamos būdas.

Nors galima daug pinigų išleisti ir interneto reklaminei kompanijai, tačiau tinkamai parinkta ir suplanuota svetainės reklamos strategija, leis nustatyti reklamos išlaidas, pagal esamus poreikius ir numatytą biudžetą.

Interneto svetainės reklama gali būti valdoma ir už nedidelią kainą, lyginant su populiariais reklamos būdais, kaip televizija, radijas, spauda, todėl yra aktuali smulkioms ir vidutinėms įmonėm. Yra įvairių internetinės reklamos tipų:

  • Baneriai (reklaminiai skydeliai) – iliustruoti reklaminiai skelbimai.
  • Kontekstiniai skelbimai (AdWords) – kai mokama už paspaudimą, nukreipiantį į svetainę.
  • Bėganti eilutė – trumpalaikė aktuali informacija.
  • Reklaminis plotas informaciniuose kataloguose.
  • Reklaminis skelbimas lankomiausiuose internetiniuose portaluose.
  • Svetainės optimizavimas paieškos sistemoms (SEO).
  • Skelbimų rašymas ir talpinimas kituose svetainėse.

Reklama internete naudinga tuo, kad gana greitai galima pajausti jos poveikį, sužinoti, kas yra svetainės lankytojai, kokių paslaugų ar prekių ieško. Investuojant į reklamą internete galima daugiau pritraukti tikslinių klientų, pagerinti svetainės lankomumą naujiems klientams pasiekti. Tai yra svarbu, kai norima įgyti konkurencinį pranašumą. Reklamuoti svetainę pagal mokamus paspaudimus ir turėti pirmuosius mokamus rezultatus paieškos sistemoje gali bet kas, kas – moka už paspaudimus, naudodamasis Google AdWords reklamos galimybėmis. Tačiau jeigu norima žengti į priekį toje didelėje internetinėje konkurencijoje, reikia tinkamai išnaudoti reklamos internete galimybes: susikurti interneto svetainę, kuri būtų suderinama su paieškos sistemomis, pasirinkti tinkamus raktinius žodžius, kurie būtų ieškomi paieškos sistemose, pasidaryti svetainės analizę, pastoviai sekti internetinio verslo rinkodaros naujovėmis ir jas naudoti savo internetinio verslo vystymui.

Svetainių optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) – viena naudingiausių interneto reklamos priemonių. SEO leidžia generuoti tikslinių lankytojų srautą į svetainę ir taip padidinti pardavimus. Pasirinkus SEO kaip internetinės reklamos priemonę – galima turimą internetinę svetainę padaryti matomą ir lankomą internete, kas padėtų internetinių svetainių šeimininkams didinti teikiamų paslaugų ar produktų pardavimus.